Националният хандбален отбор на България за девойки до 20 години

...

България с разгром от Испания на световната квалификация в Португалия

Националният хандбален тим на България за девойки до 20 години записа втора тежка загуба на международната подготовка в Португалия. Момичетата на селекционера Николай Начев бяха разгромени от връстничките си от Испания с 13:34 (6:16) във втората си среща на шампионата в Група 1 на квалификациите в зона Европа, игран нощес в португалския град Лейрия.

Така българските девойки имат 2 загуби от 2 мача и изгубиха шансове за класиране за шампионата на планетата в Унгария през юли. От друга страна младите хандбалистки на " Ла хала роха " резервираха шансове за класиране на Мондиала. Само първите два тима в крайното класиране ще се класират непосредствено за международното състезание в Унгария. Днес (25 март) в последния ден на шампионата Испания ще играе против Австрия, която съвсем несъмнено ще се класира за Световното след вчерашната победа над домакините от Португалия с 24:22 , до момента в който България ще излезе против португалките, които също имат опция да завършат на едно от първите две места в групата. Срещите са надлежно от 16,30 и 18,45 часа българско време, като тази на България ще може да бъде гледана онлайн ТУК!!!

Българките бяха равностойни на връстничките си единствено доникъде на първото полувреме, когато резултатът беше 5:5. След това Испания усили темпото на игра и се отдръпна на почивката с 10 гола преднина - 16:6. През втората част младите испанки продължиха да управляват играта, до момента в който България не сподели своите причини, и в последна сметка Испания завоюва с повече от безапелационното 34:13.

Най-резултатна за българския отбор още веднъж бе Мадлен Тодорова със 4 гола, а Христиана Гавраилова, Габриела Георгиева, Антония Игнатова и Кристияна Караманлиева приключи с по 2 попадения. За Испания Росио Рохас и Она Пеня осъществиха по 5 гола за успеха.

ИСПАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 34:13 (16:6)
ИСПАНИЯ: Естичу Ейзагире 1, Гандиа Фернандес-Агусти 1, Лорена Зарко 4, Елизабет Ромеро 1, Ойане Манрике 4, Лаура Ривас, Росио Рохас 5, Мирене Морено 3, Дара Ернандес, Елена Санчес 3, Сейнабу Мбенге 1, Кармен Прелчи 2, Паула Алонсо, Кристина Ринкон 4, Она Пеня 5, Анне Мартинес
Старши-треньор: ИМАНОЛ АЛВАРЕС АРУТИ
БЪЛГАРИЯ: Мадлен Тодорова 4, Габриела Георгиева 2, Йоана Костова, Христиана Гавраилова 2, Кристияна Караманлиева 2, Ивон Дюлгерова, Полина Генчева, Гергана Грозданова, Мартина Хараламбиева, Антония Игнатова 2, Ирене Иванова 1, Милица Колева, Мария Маслева, Валерия Миладинова, Данислава Петрова, Мария Спиридонова
Старши-треньор: НИКОЛАЙ НАЧЕВ.