Националната хокейна лига (НХЛ) е на път да разшири отборите

...
Националната хокейна лига (НХЛ) е на път да разшири отборите
Коментари Харесай

Сиатъл подаде заявка за включване в Националната хокейна лига

Националната хокейна лига (НХЛ) е на път да разшири тимовете в шампионата до 32. От борда на НХЛ потвърдиха, че са получили поръчка за нов отбор от Сиатъл, като следва тя да бъде прегледана.

Зад предлагането стоят филмовият продуцент Джери Брукхаймер и американският милиардер Дейвид Бондерман. Те ще би трябвало да платят такса за присъединяване в шампионата от 650 милиона $, в случай че заявката бъде утвърдено. Новият тим може да стартира присъединяване си в НХЛ най-рано от сезон 2020/21.

През 2016 година " Вегас голдън найтс " беше признат против такса от 500 милиона $. " Рицарите " са 31-ият тим в лигата от този сезон. Нечетният брой на тимовете в шампионата дава вяра на Сиатъл за вероятно включване към лигата.

Сиатъл има тимове в Националната футболна лига (НФЛ) и Мейджър лийг бейзбол (МЛБ), а почитателите се надяват и за възобновление на баскетбола в града.

През декември управляващите в Сиатъл утвърдиха огромна реорганизация от 600 милиона $ за зала " Кий сцена ", където е планувано да играе хокейният тим. Съоръжението приемаше мачове на " Сиатъл суперсоникс " от НБА до 2008 година, преди франчайзът да бъде изместен в Оклахома.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР