Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира

...

Шиникова елиминира 60-ата в световната ранглиста в първия кръг в Рабат

Националката на България за "Фед Къп " Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл " на УТА в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди $.

27-годишната Шиникова, която взе участие с "уайлд кард " в конкуренцията, отстрани 60-ата в международната класация Татяна Мария (Германия) с 6:4, 6:2 за 64 минути, с цел да реализира една от най-значимите победи в кариерата си.

След замяна на ранни пробиви българката осъществя нов брейк за 3:2 и до края резервира преднината си, с цел да поведе в резултата.

Във втората част софиянката направи серия от пет следващи гейма и поведе с 5:1 по пътя си към крайния триумф.

Така тя си обезпечи 3310 $ и 30 точки за международната рангтлиста, в която заема 215-ото място сега.

За място на четвъртфиналите Шиникова ще играе против победителката от мача сред поставената под номер 6 Мария Сакари (Гърция) и квалификантка.

В различен мач от първия кръг Тамара Зиданшек (Словения) в профил третата в схемата Юлия Путинцева (Казахстан) с 3:6, 6:4, 6:3./БТА