Националите по баскетбол записаха трета поредна загуба на европейското първенство,

...

България изпусна Черна гора на европейското - Други

Националите по баскетбол записаха трета поредна загуба на европейското състезание, откакто отстъпиха пред Черна гора с 81:91 (21:21, 25:24, 12:22, 23:24) в среща от третия кръг в група А. Тимът на Черна гора към този момент е с баланс 2 победи и 1 проваляне и излезе като краткотраен водач в потока.

Контузия на дясното бедро извади още при започване на мача един от главните играчи на България Станимир Маринов, който прекара по-малко от 8 минути на терена.

Най-резултатен за състава ни още веднъж бе Александър Везенков с 26 точки и 8 битки, който наподобява нарани левия си гален към края на мача. Със 17 точки и 3 битки солидно се включи Андрей Иванов. Ключов миг в дуела бяха първите 5 минути на второто полувреме, в които Черна гора направи поредност от 12:0.

В понеделник е почивен ден за тимовете в групата, а на 6 септември (вторник) България ще се изправи против домакините от Грузия. Черногорците ще играят против Испания в идващия си мач.
Източник: offnews.bg