Националът Васил Божиков игра цял мач при успеха на Слован

...

Васил Божиков с цял мач при победа на Слован, тимът от Братислава напред в ЛЕ

Националът Васил Божиков игра цялостен мач при триумфа на Слован (Братислава) с 3:1 като посетител над ирландския Дъндолк в реванша от третия прелиминарен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 4:1 напред не престават словаците. Двубоят стартира чудесно за гостите, които поведоха с попадение на Рафаел Ратао в 12-ата минута. Александър Чаврич повиши в 33-ата. През втората част домакините понижиха в 70-ата минута с гол на Майкъл Дъфи, само че резервата Ерик Даниел в 90-ата минута оформи крайния резултат.
Напред продължава и Дюделанш след победа с 1:0 над естонския Нfме Калю и общ резултат 4:1. В идната фаза е и Линфийлд, който победи с 3:2 Сутиеска и е на плейоф за влизане в групите с общ резултат 5:3.