Националът Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) са на крачка

...

Цветан Соколов и Динамо с двойна победа за Купата и Суперлигата на Русия

Националът Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) са на крачка от класиране във Финалната четворка на шампионата за Купата на Русия. Волейболистите на Константин Брянский победиха изрично АСК (Нижний Новгород) с в дуел от полуфиналния шампионат от Група В на конкуренцията, на който са домакини. Срещата бе част и от Суперлигата на Русия - отсрочена от 3-ия кръг.

Цецо Соколов още веднъж бе на равнище, като се разписа с 10 точки за два гейма на терена (1 ас, 43% успеваемост в атака) .

Най-резултатен бе Сам Деруу с 15 точки (2 аса) , с 12 се регистрира Иля Власов (1 ас, 4 блокади) . За противника Дмитрий Виетцкий бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки .

В Суперлигата на Русия Динамо е на третата позиция със 7 победи и 21 точки , АСК е 13-и с 5 точки (2 триумфа, 7 поражения) и два мача повече.
Днес (2 декември) е вторият дуел за Динамо, като отборът от съветската столица среща Кузбас (Кемерово) в 18:00 часа.