Националът Тодор Скримов и неговият клуб Енисей (Красноярск) изиграха много

...

Тодор Скримов и Енисей скочиха здраво, но взеха само гейм от Зенит

Националът Тодор Скримов и неговият клуб Енисей (Красноярск) изиграха доста мощен дуел против носителя на Купата на Русия - Зенит (Казан) в мач от 15-ия кръг в Суперлигата на Русия, който изгубиха с 1:3 (26:24, 25:27, 12:25, 20:25)
.

Тодор Скримов и съотборниците му завоюваха първата част с трагичното 26:24. Във втората борбата още веднъж бе извънредно яростна и в последна сметка приключи с триумф за Зенит с 27:25. Възпитаниците на Алексей Вербов преобладаваха в третата част с 25:12.

Скримов и съотборниците му поведоха с 13:11 в четвъртата част, само че в края отстъпиха с 20:25 и изгубиха мача с 1:3 гейма.

Тодор Скримов игра цялостен мач за Енисей и записа 11 точки (48% успеваемост в офанзива, 20% съвършено и 50% положително посрещане).

Най-резултатен за домакините стана Семьон Дмитриев с 15 точки (5 аса, 1 блок, 39% успеваемост в офанзива, 15% съвършено и 36% положително посрещане - -1).

Бившият диагонал на Нефтохимик 2010 (Бургас) Дмитрий Яковлев добави още 11 точки (1 блок, 40% успеваемост в офанзива - +7).

Дмитрий Волков стана най-резултатен с 20 точки (2 аса, 4 блока, 54% успеваемост в офанзива, 23% съвършено и 46% положително посрещане - +7).

Максим Михайлов добави още 18 точки (3 аса, 1 блок, 54% успеваемост в офанзива - +11).