Националът Розалин Пенчев и неговият Персонал Боливар се класираха за

...
Националът Розалин Пенчев и неговият Персонал Боливар се класираха за
Коментари Харесай

Розалин Пенчев ще се бори за титлата на Аржентина

Националът Розалин Пенчев и неговият Персонал Боливар се класираха за финала в аржентинското волейболно състезание. Шампионите победиха Суидад Волей (Буенос Айрес) с 3:2 (25:21, 18:25, 20:25, 27:25, 15:11) гейма като посетители в четвъртия полуфинален плейоф. Така Персонал завоюва серията с 3-1 победи.

Розалин Пенчев, който е младеж на пловдивския Виктория Волей, стана трети по ефикасност волейболист за своя отбор. 23-годишният посрещач приключи с 14 точки (2 блокади, 39% успеваемост в атака). С по-добър актив от него завършиха диагоналът Тео Лопес (22 точки) и Пабло Крер (15 т.).

Така "орлите " ще се изправят против UPCN Сан Хуан Волей за четвърти следващ път, с цел да дефинират първенеца на Аржентина за сезон 2017/2018. Първият мач е на 29 март, като хазаин е тимът на Персонал.

"Подвиг в спокойно време.Десетки пъти шансът не бе на наша страна, само че в случай че не се предаваш, ориста рано или късно ти се усмихва!!! ФИНАЛ!! ", написа Розалин Пенчев в персоналния си профил във Facebook след успеха в полуфиналната серия.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР