Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров отпадна на

...

Пьотр Нестеров отпадна на турнира в Сату Маре

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на клей в Сату Маре (Румъния) с награден фонд 25 хиляди $.

Третият подложен в схемата българин отстъпи пред номер 8 Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6 за 3:12 часа.

Нестеров завоюва първия сет, откакто след 3:3 взе три следващи гейма. В идната част той два пъти загуби подаването и след 6:2 Генч изравни резултата. Третият сет предложи седем пробива, само че в решаващия финален гейм националът не съумя да задържи подаването си и след 4:6 загуби дуела.

В конкуренцията при дуетите българинът и Владислав Орлов (Украйна), водачи в схемата, ще играят по-късно през днешния ден на полуфиналите против номер 3 Филип Дуда и Давид Поляк (Чехия).