Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров отпадна на

...

Първо поражение за Пьотр Нестеров след дузина поредни победи в Кувейт

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на твърди кортове навън в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под №5 Нестеров загуби от лидера в схемата Янки Ерел (Турция) с 4:6, 6:4, 3:6 за 2:30 часа.

Българинът загуби веднъж подаването си в първия сет, а във втората част съумя да стигне до пробив в десетия гейм и след 6:4 да изравни. В решителния третия сет националът водеше с 3:2, само че Ерел взе идващите четири следващи гейма и затвори мача.

20-годишният българин прекъсна серията си от 12 следващи победи във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където завоюва предходните два шампионата от същия сан още веднъж в Ал Захра в края на октомври и при започване на ноември.