Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов е на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Сан Бенедето (Италия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Във втория си дуел от главната скица пловдивчанинът победи Михаел Геертс (Белгия) с 6:3, 1:6, 6:3 за 2:12 часа.

Българинът направи решителен пробив в осмия гейм по пътя си към триумфа в първия сет, само че във втората част загуби пет следващи гейма от 1:1 до 1:6 и Геертс изравни. В третия сет Кузманов взе подаването на противника си в шестия гейм и затвори срещата с първия си мачбол.

Пловдивчанинът проработи 20 точки за международната класация и 3240 евро от наградния фонд, а в спор за място на полуфиналите ще играе с спечелилия от дуела сред номер 4 в схемата Тиаго Тиранте (Аржентина) и Даниел Ринкон (Испания).

Утре Александър Донски и Звонимир Бабич от Хърватия ще играят на четвъртфинал на двойки на шампионата в Италия.
Източник: novsport.com