Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов стартира с победа на Чалънджър-а в Португалия

Националът на България за Купа "Дейвис " Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър " в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Кузманов започва с триумф над участващия в главната скица като "щастлив губещ " от квалификациите Франческо Форти (Италия) с 6:2, 6:1 за 74 минути.

28-годишният пловдивчанин доминираше през цялата среща против 314-ия в света Форти, като проби шест пъти подаването на противника. Той поведе с 5:1 за триумфа в първия сет, а по-късно затвори мача със серия от пет следващи гейма.

Втората ракета на България проработи 730 евро и 7 точки за международната класация, в която заема 191-ото място.

За място на четвъртфиналите Кузманов ще срещне поставения под номер 6 представител на домакините Нуно Боргес.

25-годишният Боргес заема рекордната в кариерата си 150-а позиция в класацията на АТП. Той игра край на друга конкуренция от сериите "Чалънджър " в Италия преди две седмици.