Националът на България за Купа Дейвис Александър Лазов преодоля квалификациите

...

Лазов преодоля квалификациите в Баня Лука

Националът на България за " Купа Дейвис " Александър Лазов преодоля квалификациите и се класира за главната скица на шампионата от сериите " Чалънджър " на червени кортове в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 85 хиляди евро и гостолюбие. Поставеният под номер 5 в пресявките Лазов победи четвъртия в схемата Елмар Еюпович (Германия) с 3:6, 6:2, 6:3 за 2:10 минути. В третата част българинът преодоля пасив от 0:2, само че след серия от четири следващи гейма взе контрола върху сета.
Директно в главната скица на шампионата ще взе участие различен национал за за купа " Дейвис " - Димитър Кузманов. В първия кръг той излиза против Анте Павич (Хърватия). Двубоят сред двамата е на следващия ден от 11.00 часа, а също на следващия ден Лазов продължава присъединяване си в главната скица. Неговият противник ще стане явен по-късно през днешния ден.