Националът Мартин Атанасов и тимът на Зираатбанк (Анкара) записаха 11-а

...

Мартин Атанасов и Зираатбанк спечелиха българското дерби със Светослав Иванов и Джизре

Националът Мартин Атанасов и отборът на Зираатбанк (Анкара) записаха 11-а победа в турската Лига. Волейболистите на Мустафа Каваз надвиха над Джизре Беледийе и Светослав Иванов с  3:2 (25:19, 24:26, 25:20, 21:25, 15:12) в мач от 13-и кръг, изигран в Шърнак.

Зираатбанк е втори в таблицата с 31 точки (11 победи, 2 загуби), Джизре е девети с 18 точки (5 победи, 8 загуби).

Мартин Атанасов бе титуляр в първите четири елементи и се появи за малко в игра в тайбрека, като за времето си на терена осъществя 13 точки (1 ас, 1 блокада).

Най-резултатен бе Вутер Тер Маат с 31 точки (3 аса, 4 блокади), с 14 точки се разписа Бени Туинстра (1 блокада). За противника Светослав Иванов се регистрира с 15 точки (2 аса, 2 блокади), Жулиен Винкелмюлер завърши с 18 точки (2 блокади). 15 точки осъществя и Османи Уриарте (1 блокада).

Следващият дуел за Зираатбанк е на 22 декември (четвъртък), против Галатасарай ХДИ Сигорта - четвъртфинал за Купата на Турция.

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Шампионската лига за мъже и дами и Световното клубно състезание за дами, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.