Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха

...

Алекс Николов MVP, Лубе с успех №7 в Италия

Националът Александър Николов и отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха 7-а победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим надигра Джойела Призма (Таранто) с  3:0 (25:20, 25:22, 35:33) в мач от 12-и кръг, изигран в " Еуросуоле Форум " пред 1303 фенове. Третата част продължи 44 минути.

Александър Николов игра мощно цялостен мач за Луба и осъществя 14 точки (1 блок, 54% успеваемост в офанзива - 41% съвършено и 82% положително посрещане - +6) и бе втори по ефикасност.

Най-резултатен стана Иван Зайцев със 17 точки (1 ас, 1 блок, 47% успеваемост в офанзива - +5).

Кубинецът Марлон Янт Ерера се регистрира с 13 точки (3 блока, 63% успеваемост в офанзива, 27% съвършено и 67% положително посрещане - +6).

За Таранто канадският национал Ерик Льопки бе над всички с 21 точки (1 ас, 1 блок, 73% успеваемост в офанзива, 8% положително посрещане - +12), Олег Антонов добави 10 точки (2 аса, 1 блок).

Шампионът Лубе е 5-и във краткотрайното класиране с актив от 20 точки (7 победи, 4 загуби), Таранто е 11-и с 9 точки (3 победи, 9 загуби).

В идващия кръг Лубе среща Падуа и Аспарух Аспарухов, на 26 декември (понеделник). Таранто излиза против Топ Волей Чистерна (Латина).

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Шампионската лига за мъже и дами и Световното клубно състезание за дами, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.