НАТО и САЩ обсъждат с Турция въпроса за закупуване на

...
НАТО и САЩ обсъждат с Турция въпроса за закупуване на
Коментари Харесай

НАТО и САЩ предлагат на Анкара алтернатива на руската С-400

НАТО и Съединени американски щати разискват с Турция въпроса за закупуване на съветски зенитно-ракетен комплекс С-400 от Анкара и учат различни оферти.

Това заяви генералният секретар на алианса Йенс Столтенберг на конференция преди срещата на външните министри на страните членки на НАТО на 27 април, оповестява ТАСС.

Това е национално решение на страните членки на НАТО, с какви военни благоприятни условия да се снабдят, само че редица страни членки на НАТО са обезпокоени поради този факт, сподели той.

Столтенберг приветства обстоятелството, че Турция дискутира със Съединени американски щати опцията да се снабди с американски системи " Пейтриът ", а също по този начин, че се е съгласила да си сътрудничи с Италия и Франция по въпроса за сдобиване с Противовъздушна отбрана система SAMP/T.

Русия и Турция подписаха съглашение за доставка на съветска система С-400. Турция е едвам втората страна след Китай, която ще се снабди със системата. /news.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР