БГ Тенис: Победи за Шиникова, Донски и Нестеров
Настоящата седмица продължава да е добра за българския тенис. Днес няколко от водещите български играчи записаха победи на равнище Challenger и ITF.
Александър Донски се класира за полуфиналите на двойки на Challenger 75 шампионата в Мадрид дружно със Сидхант Бантия. Поставеният под №2 българо-индийски тандем надви със 7-5, 6-3 над Милош Карол и Зденек Колар. Донски и Бантия позволиха равнене от 4-2 в първия сет, само че това бе единственото им по-сериозно съмнение в дуела, а след това вторите сложени приключиха мача с два поредни пробива.
Следващите им съперници ще бъдат третите в схемата Андрю Паулсон и Михаел Върбенски или Крис Родеш и Игнасио Монтес де ла Торе.
Междувременно, Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на W15 шампионата в Шарм Ел Шейх. Поставената под №2 българка се наложи с 6-3, 4-6, 6-1 над Никол Гадиент (№1032). В идната фаза съперничка на Шиникова ще бъде седмата сложена Лайма Владсон (№792) или Катерина Дятлова (№1024).
Пьотр Нестеров стигна до четвъртфиналите на М25 шампионата в Монастир, надделявайки с 6-4, 6-3 над Тобия Мордини (№1231). Следващото предизвикателство пред българския тенисист ще бъде петият подложен Янки Ерел (№397).




