Наставникът на Рома Клаудио Раниери подчерта, че клубът няма право

...
Наставникът на Рома Клаудио Раниери подчерта, че клубът няма право
Коментари Харесай

Раниери обсъди трансферните планове на Рома и разкри какво е поискал от Моуриньо, докато е водил Каляри

Наставникът на Рома Клаудио Раниери акцентира, че клубът няма право на неточности в идващите два трансферни прозореца, в които ще има лимитиран бюджет поради сложната си финансова обстановка.

“Честно казано, вие сте тези, които говорите за евентуална продажба на значим състезател, а не ние, хората в клуба. Пазарът е отворен за всевъзможни сюжети, като ние ще се опитаме да осигурим на тифозите боеспособен състав. Това, което е от голяма важност, са ядрото от играчи, манталитетът и всичко, построено през тази година. Не можем да си позволим да сбъркаме с прехвърлянията. Предстоят два трансферни прозореца, в които ще бъдем лимитирани. Така че ще се постараем да допуснем допустимо минимум неточности. Понякога не печели най-силният отбор, а този, който е съумял да построи нещо. В предходния ни мач играхме намерено против тим, който е изграждан в продължение на 9 години (Аталанта - б.р.). Необходимо е да се подобрим, само че малко по малко положихме основите. Така че ще изградим състав, с който почитателите да се гордеят. Ще създадем всичко по силите си, следвайки открития път с играчите, с които разполагаме, без да вършим прекалено много промени ”, разяснява Раниери на конференцията си преди конфликта с Милан.

Опитният експерт също по този начин разкри, че до момента в който е водил Каляри през предишния сезон, той несполучливо е помолил тогавашния треньор на Рома Жозе Моуриньо да преотстъпи в неговия състав Едоардо Бове, който през днешния ден навършва 23 години. “Вие не знаете за това, само че бях попитал Моуриньо да взема чартърен Бове в Каляри, само че той ми сподели, че го искаше да го задържи в Рома. Все отново му искам всичко най-хубаво и да му се осъществен всички стремежи, тъй като е положително момче ”, съобщи актуалният ментор на “вълците ” по отношение на настоящия състезател на Фиорентина, който претърпя извънредно неприятна обстановка при започване на сезона и сега не му е разрешено да играе в Италия поради вградения му сърдечен дефибрилатор.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР