Спалети проплака от липса на футболисти
Наставникът на Интер Лучано Спалети се оплака от липса на футболисти в предсезонната подготовка на отбора. Снощи “нерадзурите” позволиха проваляне от Челси с 6:5 след осъществяване на дузпи, а експертът показа, че е удовлетворен от някои моменти в играта на своя отбор.
“Изпатихме си от по-добрата техническа подготовка и скоростта на Челси в играта с топка. Трябваше да бягаме повече. Постепенно получихме убеденост, съвзехме се и направихме доста положителни неща. Харесва ми това, че футболистите ползват това, което желаеме да вършим. Ясно е, че би трябвало да вдигнем ритъма и да променяме концепциите си в последния миг. През първото полувреме владеехме топката прекомерно малко. Така се уморяваш и отваряш празни пространства. Футболистите на Челси не съумяха да намерят доста от тях, само че пък поведоха от наша неточност. След това обаче заиграхме добре”, стартира разбора си Спалети.
Riviviamo l'esordio alla @IntChampionsCup negli scatti più belli di #ChelseaInter https://t.co/Syv348pHZF #InterOnTour #ICC2018 pic.twitter.com/RnJoFxFXJ2
— Inter (@Inter) 28 юли 2018 година
“В момента нямаме доста смени. Бих желал да се означи, че играем с едни и същи футболисти поради травми и национални състезатели. Вршалко? Клубът има ясна концепция и би трябвало да изчакаме, с цел да забележим дали ще успее да я приложи. Ясно е, че би трябвало да подсилим състава. Който приключва на върха в шампионата, разполага с два състава. Когато играеш и за Купата, би трябвало да сменяш по шестима футболисти на два дни”, приключи треньорът на “нерадзурите”.
“Изпатихме си от по-добрата техническа подготовка и скоростта на Челси в играта с топка. Трябваше да бягаме повече. Постепенно получихме убеденост, съвзехме се и направихме доста положителни неща. Харесва ми това, че футболистите ползват това, което желаеме да вършим. Ясно е, че би трябвало да вдигнем ритъма и да променяме концепциите си в последния миг. През първото полувреме владеехме топката прекомерно малко. Така се уморяваш и отваряш празни пространства. Футболистите на Челси не съумяха да намерят доста от тях, само че пък поведоха от наша неточност. След това обаче заиграхме добре”, стартира разбора си Спалети.
Riviviamo l'esordio alla @IntChampionsCup negli scatti più belli di #ChelseaInter https://t.co/Syv348pHZF #InterOnTour #ICC2018 pic.twitter.com/RnJoFxFXJ2
— Inter (@Inter) 28 юли 2018 година
“В момента нямаме доста смени. Бих желал да се означи, че играем с едни и същи футболисти поради травми и национални състезатели. Вршалко? Клубът има ясна концепция и би трябвало да изчакаме, с цел да забележим дали ще успее да я приложи. Ясно е, че би трябвало да подсилим състава. Който приключва на върха в шампионата, разполага с два състава. Когато играеш и за Купата, би трябвало да сменяш по шестима футболисти на два дни”, приключи треньорът на “нерадзурите”.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




