Насителят на Купата на България по баскетбол за жени за

...

Рилски спортист и Шампион 2006 постигнаха победи в първенството на България по баскетбол за жени

Насителят на Купата на България по баскетбол за дами за 2024 година Рилски състезател надигра Локомотив София с 83:61 (25:9, 20:14, 21:21, 17:17) като посетител в дуел от шестия кръг в Първата четворка на шампионата на страната.

Успехът бе четвърти за Рилски състезател от шест изиграни дуела, а Локомотив София позволи шесто следващо проваляне.

Гостите от Самоков поведоха още в първите минути и не изпуснаха водачеството до края. Баскетболистките на Рилски състезател означиха 25 точки против единствено 9 за Локомотив в началните 10 минути игра, а на почивката водеха с 45:23. Последва относително равностойна трета част, в която гостите резервираха задатъка си и преди последния интервал резултатът бе 66:44. Най-голямата разлика в срещата бе 30 точки.

Драгана Николич се отличи с 24 точки, 6 битки и 2 асистенции за Рилски състезател, а Виолета Григорова се включи с 12 точки, 4 битки и 4 асистенции.

По 11 точки за Локомотив София осъществиха Елеонора Петкова и Теодора Големанска, като първата добави още 4 битки и 6 асистенции.

В Русе отборът на Дунав 2016 отстъпи пред гостуващия Шампион 2006 с 44:79 (17:26, 11:20, 8:15, 8:18) в мач от четвъртия кръг във Втората четвърта от шампионата на България при дамите.

Шампион 2006 оглавява подреждането в групата с четири триумфа от четири мача, до момента в който Дунав 2016 позволи четвърта поредна загуба.

Баскетболистките от София преобладаваха напълно в срещата, дръпнаха с 46:28 след първите 20 минути игра, а най-голямата разлика доближи 39 точки.

Анджела Стамболян осъществя 31 точки и 8 битки за Шампион 2006, а Елена Драгоева добави 28 точки и 5 битки.

За домакините, които направиха 34 неточности в дуела, Светлозара Георгиева означи 8 точки и 4 битки.

В идващия кръг Локомотив ще гостува на Берое в Стара Загора на 4 март, а на 9 март за Рилски състезател следва посещение на Монтана 2003. Също на 9 март Шампион 2006 посреща Академик Пловдив, а Дунав 2016 ще играе против Шоутайм във Варна.