Министър Адемов на първата копка на „Къща на децата“: Нашите деца имат право да живеят по-добре
Нашите деца имат право и късмет да живеят по-добре, да бъдат щастливи и да бъдат подкрепени, когато имат потребност.
Това съобщи министърът на труда и обществената политика Хасан Адемов, който участва на първата копка за построяването на „ Къща на децата “ – план на Националната мрежа за децата (НМД). Къщата ще дава налични обществени и просветителни услуги за деца, фамилии и младежи, в това число от уязвими групи.
„ Този план е образец за единството на институциите, неправителствения бранш и локалната власт и аз съм извънредно благополучен, че имам опция да участвам на първата копка “, добави министър Адемов. Той благодари за напъните на НМД и нейния изпълнителен шеф Георги Богданов: „ Благодаря за това, че сте кръстили плана „ Къща на децата “, а не „ Къща за децата “, тъй като има голяма разлика сред двете заглавия. Тук вие ще подкрепяте децата в потребност и в риск “.
Социалният министър означи, че събитието се състои на 2 април – Световния ден за осведоменост за аутизма: „ Това пространство ще бъде и тяхно пространство. Бъдете упорити. Аз съм убеден, че този план ще даде началото на нова, напълно друга политика за протекция на децата и че всичко това, което вършиме, ще бъде в полза на децата. “
Пред публицисти министър Адемов даде повече информация във връзка със случая с ограниченията за протекция на две деца в риск в Ямбол, подхванати от отдел „ Закрила на детето “. Децата са настанени в две приемни фамилии. Търсят се благоприятни условия те да бъдат събрани в едно приемно семейство, с цел да се резервира тяхната прочувствена връзка.
„ Инструментариумът на страната е ориентиран към това децата да бъдат предпазени навреме, тъй че да бъдат отвън риск. Това е грижа на отделите „ Закрила на детето “. Те са подхванали безусловно всички ограничения — да беседват с родителите и вероятно децата да се върнат в биологичното семейство. На този стадий те имат потребност от поддръжка, която е предоставена от нашите служби “, добави Адемов.
Това съобщи министърът на труда и обществената политика Хасан Адемов, който участва на първата копка за построяването на „ Къща на децата “ – план на Националната мрежа за децата (НМД). Къщата ще дава налични обществени и просветителни услуги за деца, фамилии и младежи, в това число от уязвими групи.
„ Този план е образец за единството на институциите, неправителствения бранш и локалната власт и аз съм извънредно благополучен, че имам опция да участвам на първата копка “, добави министър Адемов. Той благодари за напъните на НМД и нейния изпълнителен шеф Георги Богданов: „ Благодаря за това, че сте кръстили плана „ Къща на децата “, а не „ Къща за децата “, тъй като има голяма разлика сред двете заглавия. Тук вие ще подкрепяте децата в потребност и в риск “.
Социалният министър означи, че събитието се състои на 2 април – Световния ден за осведоменост за аутизма: „ Това пространство ще бъде и тяхно пространство. Бъдете упорити. Аз съм убеден, че този план ще даде началото на нова, напълно друга политика за протекция на децата и че всичко това, което вършиме, ще бъде в полза на децата. “
Пред публицисти министър Адемов даде повече информация във връзка със случая с ограниченията за протекция на две деца в риск в Ямбол, подхванати от отдел „ Закрила на детето “. Децата са настанени в две приемни фамилии. Търсят се благоприятни условия те да бъдат събрани в едно приемно семейство, с цел да се резервира тяхната прочувствена връзка.
„ Инструментариумът на страната е ориентиран към това децата да бъдат предпазени навреме, тъй че да бъдат отвън риск. Това е грижа на отделите „ Закрила на детето “. Те са подхванали безусловно всички ограничения — да беседват с родителите и вероятно децата да се върнат в биологичното семейство. На този стадий те имат потребност от поддръжка, която е предоставена от нашите служби “, добави Адемов.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




