Нашето желание е да увеличим парламентарната си група и обществената

...
Нашето желание е да увеличим парламентарната си група и обществената
Коментари Харесай

Възраждане се регистрира в ЦИК, чака мандат за правителство

Нашето предпочитание е да увеличим парламентарната си група и публичната поддръжка, съобщи пред публицисти заместник-председателят на " Възраждане " Петър Петров, откакто представители на партията внесоха документи в Централната изборна комисия за регистрация за присъединяване в предварителните парламентарни избори на 27 октомври.

Петров насочи апел към всички български жители да излязат и да гласоподават. Нужна ни е по-висока изборна интензивност, уточни той.

Очакваме посредством нарастване на своята поддръжка да получим и мандат за сформиране на държавно управление, съобщи още заместник-председателят на " Възраждане ".

Винаги сме заявявали желанието си да получим мандат от президента, да се надяваме и по всичко наподобява, и по социологически изследвания, заради това, че " Възраждане " е монолитна политическа партия, без разтърсвания в нея, партия, която работи и се държи най-адекватно от всички политически играчи в последните три месеца, откогато работи 50-ото Народно заседание - че ние към този момент ще получим и мандат за сформиране на държавно управление, разяснява той.

По думите му това зависи от българските гласоподаватели и от подредбата на политическите сили, която ще отредят изборните резултати. " Нашият апел към всички български жители е да се интересуват от платформите и политиките на тези участници в изборите, които ще бъдат регистрирани ", сподели още Петър Петров.

Винаги сме призовавали българските жители да се интересуват от това, което партиите им оферират, а не да се водят от похищение на публичното внимание с вътрешнопартийни боричкания, разяснява той.

Попитан  кой би трябвало да получи регистрация на изборите от двете крила в Движение за права и свободи, Петър Петров сподели, че не е негова работа да разяснява работата на ЦИК, а и не е осведомен в елементи с документите. " Отстрани на мен ми наподобява, че един политически индивид се пробва да си прави самичък по своя воля две обособени регистрации. Вие знаете до какво би трябвало да докара това - до отвод, несъмнено ", съобщи той, представен от Българска телеграфна агенция. 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР