Нарушава се определен ред, независимо дали ни, харесва или не.

...
Нарушава се определен ред, независимо дали ни, харесва или не.
Коментари Харесай

Нено Димов: Националните паркове са с твърде ограничителни режими

" Нарушава се избран ред, без значение дали ни, харесва или не. Отново излиза въпросът за планинският туризъм, който от години чака своя спор и се ръководи от една дребна група хора, само че има и други групи хора, чиито ползи не са отразени съответно ". Това сподели министърът на околната среда и водите Нено Димов в коментар на всеобщото нанагорнище на връх Мусала , чийто уредник (влогърът Слави Панайотов - бел. ред.) бе глобен. По думите на Димов националните паркове са с прекомерно ограничаващи режими и доста хора не могат да практикуват обичаните си спортове през лятото и зимата. 
В коментар за горските пожари в Сибир министърът изрази мнение, че се употребяват прекомерно мощни думи за естествени процеси, като горските пожари. Той добави, че огромна част от екологичните организации имат политически привкус, като и у нас, те са част от политическо придвижване.  " Не може по този начин с лека ръка да приказваме с такива мощни думи за неща, които са естествена част от природата ", повтори Димов в изявление за Българска национална телевизия.
Относно загробването на животните , евтаназирани поради африканската чума, министърът увери, че местата са подбрани, като 60% от поисканите са отказани. Той увери, че местата за загробване се избират доста деликатно, а превозването е един от най-сериозните способи за преместване на заболяването. Димов призна, че е могло по-рано да се набележат места за загробване.
" Още предходната седмица са обезпечени средства на националните паркове за залагане на клопки за диви свине, тъй че няма проблем там. При старта на ловния сезон популацията на диви свине би трябвало да бъде сведена до под 0.03 на хектар, тъй че през късната есен, когато започва ловния сезон, ще разясняваме ограничения и с ловците ", добави още министърът на околната среда и водите.
Министърът счита, че с дивото къмпингуване има няколко казуса, като първият е с отпадъците.
" Отново тръгвайки от Царево и стигайки до Шабла, ще видите кметовете какви разноски имат, с цел да почистят за това диво къмпингуване. Второто са всичките биологични потребности, които всеки от нас има, какво се случва с отпадните води. Този закон се пробва се регламентира, че на местата, на които може да има диво къмпингуване, би трябвало да има някакви минимални условия и условия ", безапелационен бе той.

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР