Народният представител от Възраждане“ Димо Дренчев бе специален гост в

...
Народният представител от Възраждане“ Димо Дренчев бе специален гост в
Коментари Харесай

Дренчев, „Възраждане“: Едно е Европейският съюз, второ е НАТО, съвсем различно нещо е еврозоната!

Народният представител от „ Възраждане “ Димо Дренчев бе специфичен посетител в „ Седмицата на Дарик “, с цел да разяснява настоящата вътрешнополитическа обстановка на фона на към този момент работещия 52-ри парламент и конституираното държавно управление с министър-председател Румен Радев.

„ Това, което „ Възраждане “ желае към този момент четвърта година, е да се направи референдум за връщане на българския лев и валутния ръб. Процентите на „ Възраждане “ не се покриват с процентите на хората, които биха желали да се организира референдум за опазване на българския лев тогава, а в този момент – за връщане на българския лев. Огромна част от електората на „ Прогресивна България “ желае същото “, съобщи Димо Дренчев.

„ Едно е Европейският съюз, второ е НАТО, напълно друго нещо е еврозоната. От „ Прогресивна България “ са безапелационни за Европейски Съюз и НАТО, а за лв. излъгаха огромна част от техните гласоподаватели. Цените са високи и това беше предвидимо. Това можеше да се види във всяка страна, която влезе в еврозоната. В България няма настояща пазарна стопанска система, има браншове, в които има картел. Този резултат бе предвидим, който се случи. Независимо от шума в акцията за приемането на еврото, от „ Възраждане “ искахме спор, всичко бе заглушено от кудкудякаща агитация. България влезе неподготвена в еврозоната “, съобщи още той.

Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР