Нарендра Моди отговаря на твърденията за убийство
Нарендра Моди за първи път отговори на обвиняванията в скрит план за индийско ликвидиране в Съединени американски щати, като сподели, че ще „ прегледа “ всевъзможни доказателства, само че „ няколко случая “ няма да извадят Съединени американски щати от релси -Връзки с Индия.
В изявление за Financial Times министър-председателят на Индия се опита да омаловажи дипломатическото влияние на обвинителния акт на Съединени американски щати предишния месец, в който се твърди, че индийски чиновник е управлявал опита за ликвидиране на сикхски сепаратист против американец почва.
„ Ако някой ни даде някаква информация, несъмнено ще я разгледаме “, сподели Моди. „ Ако наш жител е направил нещо положително или неприятно, ние сме подготвени да го разгледаме. Нашият ангажимент е към върховенството на закона. ”
Целта на опита за ликвидиране е бил Gurpatwant Singh Pannun, американски и канадски жител, който е основен консултант на сепаратистката група Sikhs for Justice, съгласно хора, осведомени със случая.
Индия през 2020 година дефинира Паннун за терорист, което той отхвърля. Освен това многок...
Прочетете целия текст »




