Напрежението не е стигнало пика си. Единственият начин да се

...
Напрежението не е стигнало пика си. Единственият начин да се
Коментари Харесай

Иван Демерджиев: Държавността е в състояние на заложническа криза, напрежението не е стигнало пика си

Напрежението не е стигнало пика си. Единственият метод да се тушира е като се разпусне Министерски съвет и се разгласят нови избори ".

Това съобщи пред БНР Иван Демерджиев, някогашен министър на вътрешните работи.

Той разяснява и думите на президента Радев, че властта е неодобрена, а предварителните избори са единствен вероятен път.

" Президентът даде доста ясно да се разбере неговата позиция, че рецесията, която се образува сега, не е провокирана от разногласието за неприятния план за бюджет. Кризата е доста по-дълбока. Тя е в държавното ръководство, в изпълнителната, в законодателната власт. Основава се на дълбокото несъгласие сред жителите, които имат едно виждане за развиване на страната и ръководещите. Това несъгласие роди митингите и ще продължава да ги ускорява.

Хората на площадите обявиха, че не желаят Борисов и Пеевски повече да ръководят България. Ако ръководещите пренебрегват митинга и продължат дейностите си по избиране на нов основен прокурор, който за идващите седем години да бетонира проблемите в правосъдната система и да ги пази по метод, друг от планувания в законите и Конституцията, тогава чакам митингите да се засилят, да се стигне до радикализация на улицата ".

Огромната част от хората стачкуваха спокойно и желаеха да заявят позицията си, означи някогашният вътрешен министър в предаването " Нещо повече ".

" Първото, което трябваше да регистрира полицията при организацията на този митинг, е сливането на несъвместими до неотдавна групи жители, които преди стачкуваха поотделно. Това сътвори една взривоопасна примес, към която трябваше да се подходи доста деликатно.

Не могат да не създадат усещане и изказванията на представители както на Министерство на вътрешните работи, по този начин и на прокуратурата, които разпространиха известия за данни за готови провокации и набези над държавни институции. Този ход се проучва от специалистите по връзка като класическа психическа интервенция, целяща да се демотивират по-умерените жители да се причислят към митинга.

Установи се, че има изолирани групи ултраси, които по някакъв метод се внедриха в митинга.

Отговорността би трябвало да я понесат ръководещите. Това са Борисов и Пеевски. Най-малкото, което би трябвало да се случи, е оставка на отрасловия министър ".

Държавността сега е в положение на заложническа рецесия , счита Демерджиев.

" Институциите са завладяни. Протестът смъкна маските дефинитивно. Показа се същинското лице на това ръководство. То е много грозно и недопустимо за жителите ".

Събитията от през вчерашния ден хвърлят светлина и върху рецесията в политическия живот на страната, означи той.

" Предстои относително дълъг интервал на неустойчивост, при който конфликтът сред страната на Пеевски и страната на жителите ще дефинира ориста на България. Всеки би трябвало да съобщи ясно позицията си ".
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР