Напрежение сред животновъдите в страната заради разпределението на 11 млн.

...
Напрежение сред животновъдите в страната заради разпределението на 11 млн.
Коментари Харесай

Фермерите на протест заради разпределението на 11 милиона извънредна помощ

Напрежение измежду животновъдите в страната поради разпределението на 11 млн. изключителна държавна помощ.

С парите трябвало да бъдат подкрепени единствено дребните и междинни стопанства, само че от министерството измислили скица и огромните да получат от целевата помощ.

Семейството на фермера Петър Митев разчита на 40 крави, с цел да се изхранва. За него държавната помощ е жизненоважна. Затова, когато схваща, че ще вземе по-малко, в сравнение с чака, излиза на митинг.

„ Хората не могат да си заредят за животните тази година, нито плява, нито сено, нито люцерни, всичко се усилва, дотациите падат”, оплаква се Петър.

Недоволството е поради заповед на земеделския министър. Ограничението от 200 крави остава, само че размерът на дотацията пораства с броя на добитъка.

„ По този метод фермите, които наброяват 40-50 и до 200 крави, са обречени на фалит”, разяснява Иван Михов.

Сметките на фермерите демонстрират, че разпределението ще донесе най-много по 4000 лв. на дребните стопанства, а огромните ще вземат близо 20 000.

В протестна декларация, изпратена до земеделския министър, фермерите желаят незабавна среща, в противоположен случай – блокират пътища.

-->
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР