Напрегнат мач с множество пропуски предложиха на стотината зрители на

...

"Славия" вкара два на "Септември" в нервен мач

Напрегнат мач с голям брой пропуски предложиха на стотината фенове на националния стадион " Васил Левски " отборите на " Славия " и " Септември ". " Белите " въпреки всичко се поздравиха с трите точки, откакто съумяха да пратят топката във вратата на Валентин Галев при започване на срещата и през второто полувреме от противоречива дузпа.

Резултатът откри Ивайло Димитров в 11-ата минута. Той получи пас от Абуд Омар, а по-късно с акуратен шут с левия крайник направи резултата на таблото 1:0.

Минути по-късно капитанът на " Славия " Георги Петков получи разтежение и под рамката на вратата застана Марио Кирев.

Иван Мирчев и Георги Йомов имаха опция да удвоят задатъка на " белите " до края на първото полувреме, само че стреляха неопределено.

" Славия " продължи да нападна и през второто полувреме. В 62-ата минута голмайсторът Димитров беше спънат от Александър Бранеков на границата на наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Защитникът на " Септември " получи втори жълт картон и напусна терена. Заради бурно оборване на решението, скамейката на новака в Първа професионална лига наложително напусна и треньора Димитър Васев.

4 минути преди края младежкият национал Калоян Кръстев пропусна добра опция да направи резултата типичен.

Победата беше първа за " Славия " в новата акция. " Септември " пък продължава да има единствено точка след 3 изиграни мача.
Източник: btvnovinite.bg