Наполи успя да се справи със съпротивата на Сампдория, в

...

Наполи нахлу в Топ 4, Лацио с драматична победа срещу Верона в края

Наполи съумя да се оправи със съпротивата на Сампдория, в конфликт сред двата отбора от 30-ия кръг на Серия " А ".

" Небесносините " се постановиха с 2:0, с попадения на Фабиан Руис и Виктор Осимен.

Съставът осъществя по едно попадение във всяко от двете полувремена.
 Снимка 526565
Източник:

В 35-ата минута резултатът беше открит. Руис даде преднина на своя състав, като това бе по-скоро разумно, с оглед показаното о двата тима на терена досега.

Преди почивката неаполитанци имаха още един отличен късмет, който обаче не беше оползотворен от атакуващите състезатели на отбора.
 Ювентус на точка зад Милан, Мората с щастливо попадение

Успех с 3:1 за гранда от Торино

След паузата Наполи се прибра в половината си и първоначално даде опция на противника да покаже какво умее. Това не даде резултат.

Нещо повече - 3 минути преди последния сигнал Осимен повиши на 2:0 за гостите и подсигурява крайния им триумф.
 Наполи няма да притегля за непрекъснато Тимуе Бакайоко
Наполи връща футболист на Челси след края на сезона

Футболистът има 35 мача на сметката си от началото на сезона

С успеха си Наполи влезе в Топ 4 на класирането, като има с точка повече от Аталанта, преди изиграването на мача на " черно-сините " за този кръг. Сампдория резервира мястото си в средата на класирането.

В друга среща от кръга Лацио съумя да се оправи мъчно с Верона, като взе трите точки от гостуването си с попадение на Сергей Милинкович-Савич в последните мигове от даденото продължение.

Лацио е 6-и, а Верона 8-и във краткотрайното класиране.