Наполи постигна третата си победа в последните 4 мача от

...

Наполи излъга Милан и е на две точки от зона Шампионска лига

Наполи реализира третата си победа в последните 4 мача от италианското футболно състезание. " Небесносините " се постановиха като посетители на устремения към лидерската позиция Милан.

Наполи завоюва с минималното 1:0, с гол на Матео Политано през второто полувреме.

Футболистът на гостите бе прецизен 4 минути след почивката, с което даде преднина на отбора си.

Снимка: БГНЕС  Наполи излъга Милан и е на две точки от зона
До този миг нито един от двата отбора нямаше очебийно превъзходство, като ситуациите пред двете порти не бяха доста.

Второто полувреме пък беше белязано от редица противоречиви решения и доста обстановки, които бяха гледани посредством системата ВАР.

При една от тях имаше подозрение за фаул в наказателното поле против състезател на Милан. Контактът сред него и бранителите на Наполи се видя, само че реферът реши, че нарушаване на разпоредбите няма.

Самият арбитър падна на два пъти на тревата, като беше явно, че е получил травма в едно от колената си.
Във втория подобен случай, откакто към този момент беше подразнен от някои от дискусионните отсъждания на арбитъра, Ребич го репликира остро, за което получи пряк червен картон.

Така или другояче новината бе, че Наполи съумя да пречупи Милан и събира актив от 50 точки - единствено 2 по-малко от Аталанта, който е и последния от отборите, намиращ се на позициите в таблицата, даващи право на присъединяване в Шампионската лига.

Остават противоречивите моменти и множеството напрегнати положения, съдействали за едвам 5-ата загуба на Милан през актуалната акция.

Източник: fakti.bg