Наполи победи Лече с 4:0 в мач от 7-ия кръг

...

Наполи безпроблемно спечели гостуването си на Лече

Наполи победи Лече с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Шампионите записаха втора поредна шампионатана победа.

Гостите откриха резултата на стадион " Вия дел Маре " в Лече в 16-ата минута. Лео Йостигард засече с глава центриране от директен свободен удар на Пьотр Желински.

След почивката възпитаниците на Руди Гарсия продължиха да бележат. Виктор Осимен се разписа с глава, откакто засече центриране в наказателното поле на Хвича Кварацхелия.

Габриел Стрефеца можеше да понижи изоставането на домакините, само че попадението му бе анулирано.

В края на дуела неаполитанци затвърдиха триумфа си с нови два гола на своите запаси. Джанлука Гаетано направи преднината класическа преди Матео Политано да оформи крайния резултат от дузпа, след нарушаване на Илбер Рамадани.

Наполи се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Лече се смъкна до 7-ото място в подреждането с 11 пункта.