Наполи победи като гост лидера Ювентус с 1:0 в голямото

...

"Наполи" срази "Юве" в края и върна интригата за Скудетото

" Наполи " победи като посетител водача " Ювентус " с 1:0 в огромното дерби от 34-ия кръг на Серия " А ". Така " адзурите " стопиха задатъка на " бианконерите " до единствено точка, а в шампионата следва да се изиграят още 4 кръга. Интригата за Скудетото е жива!

Неаполитанците имаха самодейността през първата част, само че все пак " Ювентус " можеше да поведе в 17-ата минута, когато топката се отби в гредата след шут на Миралем Пянич. Гостите отвърнаха с две положителни благоприятни условия за Марек Хамшик и Лоренцо Инсинье. При вторaтa се стигна до попадение, само че то беше анулирано поради засада.

След почивката " Наполи " продължи да бъде по-активен. В 73-ата минута Джанлуиджи Буфон сподели класа, спасявайки мощен шут на Хосе Кайехон.

Все отново в последната минута отборът на Маурицио Сари нанесе своя удар. Калиду Кулибали беше оставен непокрит при ъглов удар и с глава прати топката в мрежата зад Буфон.

Така " Ювентус " е на върха с 85 точки, само че " Наполи " към този момент има 84.

Източник: cross.bg