Наполи надви Аталанта с 2:1 в двубой от 13-ия кръг

...
Наполи надви Аталанта с 2:1 в двубой от 13-ия кръг
Коментари Харесай

Мадзари с успешен дебют начело на Наполи, отборът му надви Аталанта

Наполи надделя Аталанта с 2:1 в дуел от 13-ия кръг на Серия А в дебюта на новия си старши треньор Валтер Мадзари. 

Тимът от Южна Италия е на трето място в класирането в Серия А с 24 точки, а Аталанта е шести с 20 точки. Лидерът Интер има 31, а вторият Ювентус 29 - и двата отбора са с мач по-малко от партенопеи и бергамаски. 

Наполи вкара в 34-ата минута, когато Джакомо Распадори откри Амир Рахмани в наказателното поле, а той с глава прати топката във вратата на Карнезеки. За страдание на " партенопеите " попадението не бе зачетено след обзор с ВАР. 

В края на първата част отборът на Валтер Мадзари въпреки всичко съумя да поведе в резултата. Джовани Ди Лоренцо с прехвърлящо центриране откри Хвича Кварацхелия и грузинецът скочи високо, с цел да засече с глава топката в десния ъгъл на вратата за 0:1. 

Аталанта се върна в дуела при започване на втората част. В 54-ата минута Ханс Хатебур центрира в наказателното поле, а Адемола Люкман на скорост нахлу в пеналтерията, с цел да се разпише за 1:1. 

В 68-ата минута и попадение на Аталанта не бе зачетено поради засада. 

Виктор Осимен и Елиф Елмас донесоха трите точки на Наполи в 79-ата минута, когато нигериецът с превъзходен пас откри Елмас и северномакедонецът откри долния десен ъгъл на вратата за 1:2. 
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР