Наполи и ПСЖ отново не се победиха, Ливърпул се издъни

...

Наполи и ПСЖ отново не се победиха, Ливърпул се издъни в Белград

Наполи и ПСЖ още веднъж не се победиха, Ливърпул се издъни в Белград
Отборите на Наполи и Пари Сен Жермен направиха тъждество 1:1 мач от група С на Шампионската лига, игра на стадион „ Сан Паоло “ в Неапол.

След като преди две седмици двата отбора приключиха наедно в Париж, довечера те още веднъж не съумяха да се победят и оставиха изцяло отворена обстановката в групата. През първата част и двата тима играха внимателно, като съвсем нямаше положения пред двете порти. Точно преди почивката първенците на Франция нанесоха своя удар, откакто при една контраофанзива Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле на противника отляво и подаде добре към Хуан Бернат, който преодоля Давид Оспина от близка позиция.

Домакините дадоха отговор уместно и тотално натиснаха своя противник при започване на второто полувреме, създавайки състояние след състояние. След няколко пропуща в 63-та минута възпитаниците на Карло Анчелоти получиха право да изпълнят дузпа след поредни неточности на Тиаго Силва и Джанлуиджи Буфон, довели до нарушаване против Хосе Кайехон. Лоренцо Инсиние не сбърка от бялата точка и възвърне равенството. До края на срещата двата отбора понижиха оборотите и в последна сметка не паднаха повече голове.

В другия мач от групата Ливърпул изненадващо загуби при гостуването си на Цървена Звезда с 0:2, само че все пак остава отпред в групата, дружно с Наполи, като двата тима имат по шест точки. ПСЖ е с една точка по-малко, до момента в който Цървена Звезда има четири точки и към момента резервира шансове да продължи към осминафиналите.