Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо дебютира като титуляр за националния

...

Кайседо титуляр при загуба на Еквадор от Перу

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо дебютира като титуляр за националния тим на Еквадор. Таранът изигра 45 минути против Перу при загубата с 1:2.

Кайседо водеше офанзивата на домакините дружно с Майкъл Естрада. Въпреки че еквадорците нападнаха повече, те не сътвориха съществени рискове пред противниковата врата до почивката и селекционерът Густаво Алфаро предприе три смени, а един от напусналите беше Кайседо.

На негово място влезе нападателят на Спортин Португалия (Лисабон) Гонсало Плата.

Големият воин за Перу беше нападателят на Беневенто Джанлука Лападула. Негов пас в 63-ата минута откри на празна врата Кристиан Куева и той откри резултата, а в 88-ата минута Лападула асистира и на Луис Адвинкула за попадението, което реши мача.

Чак в добавеното време Гонсало Плата върна един гол, само че беше прекомерно късно за освен това.

Така Перу остава на дъното в клаирането с 4 точки, колкото има и Венецуела. Еквадор е на трето място с 9 точки.