Нападателят на Република Ирландия Адам Айда влезе от резервната скамейка

...

Адам Айда на помощ за Селтик при двойна победа над Мадъруел

Нападателят на Република Ирландия Адам Айда влезе от аварийна пейка и означи дубъл, до момента в който Селтик пристигна откъм гърба, с цел да завоюва още една близка борба с Мадъруел в добавеното време.

Селтик имаше сериозна заплаха да загуби повече позиции в конкуренцията за купата в Премиършип, откакто Блеър Спитал вкара прелестен гол, с цел да даде на Мадъруел заслужена преднина на полувремето във Фър Парк.

Но Айда изведе Селтик с глава в границите на пет минути след подновяването на играта и означи в третата минута на добавеното време, до момента в който първенците обърнаха хода на играта в последните стадии на мача.

Колегата му запаса Луис Палма направи 3-1 Селтик понижи разликата с водачите Рейнджърс назад на две точки.

Рейнджърс натрупаха натиска с победа с 5-0 над намиращия се във форма Хартс в събота, откакто Селтик загуби първото място след две равенства в предходните си три мачове от лигата.

Те знаеха, че евентуално ще се сблъскат с тежка среща против Motherwell, който з...