Нападателят на Пари Сен Жермен Единсон Кавани подобри рекорда на

...

Кавани счупи рекорда на Ибра, Неймар вкара юбилеен гол на "Парк де Пренс"

Нападателят на Пари Сен Жермен Единсон Кавани усъвършенства върха на Златан Ибрахимович за най-вече голове с екипа на френския гранд във всички публични шампионати.

Уругваецът се отличи в 11-ата минута на домакинския мач против Монпелие, който ПСЖ завоюва с 4:0. 30-годишният Кавани откри резултата, а този гол стана 157-и за него с фланелката на парижани. Така той изпревари с един гол легендата Златан Ибрахимович, който в този момент е състезател на Манчестър Юнайтед. Кавани знаеше цената на това попадение и в бурната си наслада смъкна своята фланелка, а съдията го поздрави и се ръкува с него, след което му сподели жълт картон.

Кавани има общо 21 гола в 22 мача този сезон в Лига 1, както и три асистенции.

Най-скъпият футболист в света Неймар пък вкара юбилейния гол №2000 за Пари Сен Жермен в дуели на "Парк де Пренс". Бразилецът осъществя дузпа в края на първото полувреме. ПСЖ играе мачовете си на "Парк де Пренс" от 1974 година Неймар се разписа още един път против Монпелие, а четвъртият гол бе дело на Анхел Ди Мария. /БГНЕС
Източник: bgnes.com