Нападателят Андре Силва изигра поредния си силен мач за Айнтрахт

...

Андре Силва не спира с головете, но и Шалке не спира с антирекордите

Нападателят Андре Силва изигра следващия си мощен мач за Айнтрахт (Франкфурт), вкарвайки един път за домакинския триумф с 2:1 над Шалке 04 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Португалецът, който е преотстъпен от Милан, осъществя 1:0 в 28-ата минута. Така към този момент той има 7 попадения и 1 асистенция в 8 дуела за “орлите” след рестарта в немския хайлайф.

Давид Абрахам вкара втория гол против Шалке в 50-ата минута след заучено осъществяване на пряк-свободен удар. “Миньорите” понижиха скоро по-късно - в 59-ата минута посредством Уест Маккени. До края гостите направиха най-малко три 100-процентови пропуща. В последните към 15 минути отборът от Гелзенкирхен игра в понижен състав след изгонването за два жълти картона на юношата Джан Боздоган.

С тази загуба Шалке усили на 14 следващите си дуели в Бундеслигата, в които не е побеждавал, като това е нов антирекорд в клубната история.

Айнтрахт продължава да има теоретични шансове за класиране за Лига Европа, до момента в който Шалке не играе за нищо.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 33 кръг, събота 20 юни  Кьолн 16:30предстои  Айнтрахт Франкфурт