Станишев: Случващото се в политическия живот у нас е част от общата политическа криза на доверие в партиите
„ Надявам се доста Народното събрание, който следва да бъде определен, най-накрая да се захване с тематиката за демографската политика. Има съответни оферти, готови от специалисти. Надявам се, че около боричканията в идващия парламент, въпреки всичко ще тръгнат в тази посока. “
Това съобщи в предаването „ 120 минути “ по БТВ Сергей Станишев
Сергей Дмитриевич Станишев e ръководител на Националния съвет на Българска социалистическа партия, министър-председател на - министър председател на България по време на Тройната коалиция от 2005 година до 2009 година Той беше и водач на по времето на кабинета Орешарски 2013 година до 2014 година, а по-късно евродепутат. „ Доколкото разбирам платформата на не е завършена, само че там е изведено на едно от първите места образуване на такава политика – систематична, хоризонтална. Дай Боже да се окаже истина “, сподели той.
По думите му всичко, което се случва в, както и в другите партии, е част от общата политическа рецесия на доверие в партиите в България. „ Това се дължи на няколко неща, които са много ясни. Първо – партиите се отхвърлят от главната си социална функционалност, да оферират бъдеще, визия за бъдещето и проект по какъв начин да се стигне до него. Второ – няма да решим нито един проблем на страната, в случай че нямаме най-малко три, четири, пет общи национални цели, по които да има систематична, поредна политика “, акцентира Станишев.
„ Много се надявам, че не е подчинена от никого, тъй като е 130-годишна традиция. Би било доста тъпо това да се трансформира в действителност. Не бих желал в никакъв случай в живота си да видя да бъде не индивид на политиката, а обект на политиката. Такава заплаха има за всички партии. Ако партиите не се научат на малко по-малко ненавист и на взаимно почитание, нищо позитивно няма да се случи. Ще има ли държавно управление или не се трансформира в главния въпрос на обществото “, сподели още той.
„ Влизал съм в политически съюзи с една партия, която е постоянна, и съм плащал цената. Както и прочее. За това, че сме управлявали дружно с Движение за права и свободи съм си извлекъл поуките. Това, което се случва в Движение за права и свободи – това разделяне, то е действително. Независимо по какъв начин се назовава едната част или другата част – има разделяне. И считам, че хората, които са дали своят вот за Движение за права и свободи ще си създадат избора в една или друга посока. Но и двете елементи ще излязат отслабени, което е проблем и на политическата система “, изясни Сергей Станишев
Сергей Дмитриевич Станишев e ръководител на Националния съвет на Българска социалистическа партия, министър-председател на.




