Надеждите на Астън Вила да стигне до първи европейски финал

...

Надеждите на Астън Вила са на пух и прах след поражението у дома от Олимпиакос

Надеждите на Астън Вила да стигне до първи европейски край от 1982 година насам са на пух и прахуляк след загубата с 4-2 в първия мач от полуфинала на Лига на конференциите Европа против Олимпиакос.

Вила, който изигра най-големия си мач в Европа от спечелването на европейската купа преди 42 години, претърпя гръцка покруса, когато се разпадна на родна земя.

Аюб Ел Кааби означи хеттрик и отклоненото изпитание на Сантяго Хезе направи довечера незабравима за тима на притежателя на Нотингам Форест Евангелос Маринакис.

Хет - трикът приключен! ⚽⚽⚽ @AyoubElKaabipic.twitter.com/uawawljRLE

— ФК Олимпиакос (@olympiacosfc) 2 май 2024 година

Вила изглеждаше подготвен да поеме контрола над равенството след голове от двете страни на полувремето на Оли Уоткинс и Муса Диаби направиха 2-2, само че те капитулираха, допускайки два пъти за 11 минути.

Дори тогава, те можеха да усилят възможностите си, само че Дъглас Луис пропусна дузпа в последните 10...