Заловиха над тон хероин за 52 млн. евро в Полша
Над един звук хероин е бил хванат при огромна интервенция в балтийското пристанище Гдиня, оповестиха полските управляващи. Наркотикът е бил укрит в четири контейнера, пристигнали от Обединените арабски емирства и декларирани като пренасящи декоративни тухли.По случая са задържани трима полски жители – двама мъже и една жена на възраст сред 33 и 43 години. Двама от арестуваните остават в ареста.
При инспекцията митническите чиновници разкрили 1030 кг хероин с приблизителна стойност 52 милиона евро на черния пазар. Операцията е почнала след сигнал от английските митнически управляващи.
Това е най-голямата акция против трафик на опиати в страната през последните години и най-мащабното залавяне на хероин за повече от десетилетие, заяви полското вътрешно министерство, съобщи NOVA.
При инспекцията митническите чиновници разкрили 1030 кг хероин с приблизителна стойност 52 милиона евро на черния пазар. Операцията е почнала след сигнал от английските митнически управляващи.
Това е най-голямата акция против трафик на опиати в страната през последните години и най-мащабното залавяне на хероин за повече от десетилетие, заяви полското вътрешно министерство, съобщи NOVA.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




