Над две години в плен: Украински бойци се завърнаха у

...
Над две години в плен: Украински бойци се завърнаха у
Коментари Харесай

Русия и Украйна с нов обмен на пленници

Над две години в плен: Украински бойци се завърнаха вкъщи, заяви през днешния ден президентът Володимир Зеленски в Телеграм, представен от Укринформ.

„ Повечето бойци, които през днешния ден се връщат от съветски плен, са държани там в продължение на над две години. И в този момент, най-сетне, те са вкъщи “, написа Зеленски.

Според него измежду освободените са:
Защитници на Мариупол, както и военнослужещи от Донецка, Луганска, Запорожка, Херсонска, Харковска и Черниговска област;Бойци от Въоръжените сили на Украйна, Националната армия и Държавната гранична работа.Русия удостовери размяната, само че без конкретика
Министерството на защитата на Руската федерация също разгласи размяната в публично изказване:

„ Група съветски военни се завърна от територия, следена от Киев. В подмяна беше предадена група украински военнопленници. “

По информация на ведомството, съветските бойци са пристигнали в Беларус, където получават здравна и психическа помощ.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР