Щетите в центъра на София: Колчета, стоянки за велосипеди, контейнери и още…
Над 80 детайла от градската инфраструктура са с вреди след снощните митинги в центъра на София, оповестиха от Столична община. Това са счупени или изгорели 33 антипаркинг колчета, 23 контейнера и кошчета за боклуци, 17 тръбнорешетъчни загради, други уреди на пътната инфраструктура, 5 кашпи, както и стоянки за колела и пътни дъждоприемни шахти.
Снимка: БГНЕС
Още от среднощ стартира почистването на улиците сред Националния стадион „ Васил Левски “, Министерството на спорта и Софийски университет от екипите на почистващите компании и столичният инспекторат. Пътните платна са почистени машинно, а от тази заран стартира и метене на тротоарите.
Сред ранените има както протестиращи, по този начин и служители на редаСтоличната община ще изиска от уредника на митинга възобновяване на вредите по обществената инфраструктура. При координиране на митинга уредникът е известен да не позволява замърсяване и увреждане на градската среда.
Следете тематиката в нашия онлайн репортаж:
Има ли по-дълбоко от дъното на българския футбол? Никой не може да даде отговор на този въпрос.




