Над 80 000 души са починали в САЩ след заразяване

...
Над 80 000 души са починали в САЩ след заразяване
Коментари Харесай

Над 80 000 са смъртните случаи от Covid-19 в САЩ

Над 80 000 души са умряли в Съединени американски щати след заразяване с новия ковид, оповестяват осведомителните организации, като се базират на данни на университета " Джонс Хопкинс ".

Броят на инфектираните с новия ковид в Съединени американски щати е надхвърлил 1,34 милиона души, а смъртните случаи са 80 087, сочат данните на университета.

Новите случаи понижават в най-засегнатите щати - Ню Йорк и Ню Джърси, само че се усилват в Минесота, Небраска и Мисисипи.

Служителите на Белия дом към този момент би трябвало да носят защитни маски в постройката от самото начало, с изключение на когато са на личните си бюра, съобщи още Ройтерс, като се базира на почитан представител на администрацията.

Телевизионният канал ABC News първи заяви, че ново разпореждане изисква от всички, които влизат в Западното крило, да носят маски. Член на обслужващия личен състав на Доналд Тръмп и говорителката на вицепрезидента Майк Пенс дадоха позитивни проби на проби за новия ковид предходната седмица. Това усили натиска в Белия дом да бъдат взети спомагателни защитни ограничения за здравето на 73-годишния президент, показва Ройтерс.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР