Над 53 хил.лева е успял да събере за по-малко от

...
Над 53 хил.лева е успял да събере за по-малко от
Коментари Харесай

Ало измамник измъкна 53 бона за 10 дни

Над 53 хил.лева е съумял да събере за по-малко от 10 дни ало измамникът Петър К. 57-годишният бургазлия бе задържан при блестяща акция на бургаските служители на реда преди дни, а в развой на следствието стана ясно, че е съумял да измъкне рекордна сума за доста къс интервал от възрастни хора, оповестява Флагман бг.

За последно той съумя да измами 78-годишна пенсионерка от село Равнец, която му дава всичките си спестявания - от 10 500 лв. по класическата скица "оказване на подпомагане на полицията за залавяне на телефонни измамници ". При осъществените процесуално-следствени дейности - претършуване в автомобила на 57 годишния бургазлия - "Нисан Патфайндър ", с бургаска регистрация и в дома му, ситуиран в бл. 57 в к-с «Зорница», са открити и конфискувани част от парите на излъганата пенсионерка.

В резултат на спомагателните полицейски дейности се откриват и още осъществени закононарушения от Петър.

- На 19.03.т.г. осъществил телефонна машинация по отношение на 76 годишен бургазлия от к-с „ Славейков”, като му взел сумата от 2 750 лева

- На 20.03.т.г. към 13.00 ч. осъществил телефонна машинация по отношение на 55 годишна бургазлийка от к-с „ Славейков”, като й взел сумата от 3 000 лева

- На 24.03.т.г. към 14.00 ч. осъществил телефонна машинация по отношение на 80 годишен бургазлия от к-с „ Братя Миладинови”, като му взел сумата от 1 960 лева

- На 27.03.т.г. към 12.10 ч. осъществил телефонна машинация по отношение на 70 годишна бургазлийка от кв. „ Банево”, като й взел сумата от 3 000 лева

- На 29.03.т.г. със съдействието на мъж от Стара Загора осъществил телефонна машинация по отношение на 78 годишна жена от Българово, която на три транша предоставила сумата от общо 40 842 лева

-На 30.03.т.г. още веднъж със съдействието на същия човек от Стара Загора осъществил телефонна машинация за сумата от 1 850 лева, взети от адрес, ситуиран на ул. „ Велико Търново” в к-с „ Лазур”.

За осъществените действия Петър К. направил цялостни признания. Събраните досега материали са докладвани в Бургаска Районна прокуратура, като му е натрапен „ домакински арест”, а на старозагорецът, задържан дружно с него - „ парична гаранция”.

Работата по изцяло документиране на незаконната активност на 57 годишния бургазлия и 64 годишния старозагорец продължава от чиновници на ОДМВР – Бургас, прецизират от полицията.

Преди месец бе арестуван 60 годишния мъж от Свети влас, който от осъществени седем телефонни измами по отношение на бургазлии, събрал близо 59 973 лева и златни украшения. 29 000 лева от тях, благосъстоятелност на 65 годишна бургазлийка и 81 годишен мъж от бургаския комплекс „ Зорница”, въвлечени в идентични телефонни измами по класическия механизъм „ оказване на подпомагане на полицията при задържане на телефонни измамници”, бяха открити и конфискувани директно след задържането на 60 годишния мъж.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР