Над 3,5 тона негодно месо ще бъде унищожено в Дулово
Над 3,5 тона храни от скотски генезис ще бъдат унищожени след инспекция на инспектори от Българската организация по сигурност на храните в месодобивно и месопреработвателно дружество в град Дулово, област Силистра.
В хладилни камери са открити над 2,5 тона свински крайници, глави и уши с изминал период на валидност, както и 940 кг свински субпродукти, телешки опашки, сланина, сало и говежда тлъстина без идентификационна маркировка, с раздрана или отчасти изчезнала опаковка. Открити са също четири говежди четвъртини с общо тегло над 280 кг без маркировка за генезис.
Храните с открити несъответствия са отделени и запечатани в хладилни камери в обекта. Предстои да бъдат унищожени.
В хладилни камери са открити над 2,5 тона свински крайници, глави и уши с изминал период на валидност, както и 940 кг свински субпродукти, телешки опашки, сланина, сало и говежда тлъстина без идентификационна маркировка, с раздрана или отчасти изчезнала опаковка. Открити са също четири говежди четвъртини с общо тегло над 280 кг без маркировка за генезис.
Храните с открити несъответствия са отделени и запечатани в хладилни камери в обекта. Предстои да бъдат унищожени.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




