Над 20 са последващите трусове след земетресението от 4,6 по

...
Над 20 са последващите трусове след земетресението от 4,6 по
Коментари Харесай

20 последващи труса след земетресението в Асеновградско

Над 20 са последващите земетресения след земетресението от 4,6 по скалата на Рихтер, записано в 1.41 часа през тази нощ. Епицентърът на земетресението е към Пловдив, като най-близо са Крумово и Садово, оповестиха за БТАдежурните сеизмолози от Националния институт по геофизика, география и геодезия при Българска академия на науките.

Земетресението през тази нощ е било усетено най-силно в Пловдив, Първомай и Пазарджик, само че също в София и Благоевград.

Средните оценки за магнитуда на земетресението са за 4,6, а някои оценки за някои сеизмични талази са към 4,8 по Рихтер, а в София земетресението е усетено едва – от втора-трета степен, разяснява проф. Емил Ботев – шеф на департамента “Сеизмология ” при НИГГГ при Българска академия на науките.

Той заяви, че няма данни за материални вреди от земния трус в Пловдивско. Този регион е един от най-активните на територията на страната, в Крумово имаше такова земетресение преди 15 години с магнитуд към 4,2 по Рихтер а през 1994 година край Поповица имаше земетресение с магнитуд 4,5.

Това е една повтаряемост, приблизително на към десетина години на такива трусове, която съществува в този регион и това е добре, тъй като се разтоварват земните напрежения, можещи да доведат до пагубни трусове, каквото е имало през 1928 година с магнитуд 7, изясни проф. Ботев.

Той сподели, че всички тези към 20 следващи земни земетресения през тази нощ в Пловдивско са микроземетресения.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР