Над 190 проекта от региона на инициативата Три морета очакват

...
Над 190 проекта от региона на инициативата Три морета очакват
Коментари Харесай

Над 190 проекта от региона на Три морета чакат одобрение

Над 190 плана от района на самодейността " Три морета " чакат утвърждението на капиталовия фонд на страните членки. Това разгласи за " По света и у нас " ръководителят на надзорния съвет само че институцията. На днешния конгрес, Американските търговски камери във всички страни членки подписаха съглашение да поддържат постоянно самодейността като съорганизатор на събитията по нея.

Три са предпочитаните области, в които капиталовият фонд на " Три морета " ще поддържа фирмите - енергетика, превоз и цифровизация. Набраният до момента запас във фонда е 1 милиарда евро като се чака той да набира средства до 5 млрд

Тук не става въпрос по какъв начин всяка страна да получи тези пари малко по малко, не, става дума по какъв начин да изградим вложения в трите предпочитани браншове - логистика и превоз, енергетика и цифровизация. Става въпрос по какъв начин да увеличим общия ни напредък. Ако се фокусираме единствено върху парите, а не върху вложенията, най-вероятно ще загубим нещо, изяснява Беата Дашинска-Музичка, ръководител на Инвестиционния фонд към самодейността " Три морета ".

Основно изискване даден план да бъде утвърден е активността му да обгръща няколко страни. Един от плановете спечелил финансиране, е на австрийска компания, която ще построи слънчеви паркове в това число в България.

Това е полемиката, която ще водим. За да можем да имаме инструмент, който е ориентиран към огромни инфраструктури планове, само че и към по-малки, само че с доста висока степен на иновативност, споделя Илия Лингорски, ББР.

Допълнителна опция за района ще пристигна и от Международния валутен фонд.

Очакваме в границите на идващите дни съветът на шефовете на фонда да придвижи към гласоподаване от всички страни членки предложение за издаване на 650 милиарда $ специфични права. Това е инжекция в запасите на всички страни членки на Фонда, сподели Кристалина Георгиева, ръководещ шеф на МВФ.

Прогнозата на МВФ е за интензивен напредък точно на страните от самодейността три морета, който ще бъде по огромен от този в западна Европа с 1,5 процентни пункта.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР