Над 100 състезатели от 13 отбора в страната участваха в

...

Над 100 състезатели мериха сили в турнир по джудо в Елена

Над 100 състезатели от 13 тима в страната участваха в открит шампионат по джудо в Елена за деца, момчета и юноши старша възраст. Този спорт в балканския град е с над 30-годишна история, която стартира с основаването на състезателен клуб „ Ипон 87 “ от учителя Иван Мирянов, негов началник и треньор. През еленската школа за това време са минали стотици подрастващи, донесли доста медали и оценки, измежду тях европейски и интернационалните на най-успялата състезателка Калина Стефанова.

Откритият шампионат по джудо се организира във физкултурния салон на СУ „ Иван Момичилов “ и е петият по-голям шампионат, който провеждат общината в Елена и Семеен кодекс „ Ипон 87 “, този път със съдействието на компания „ Будобалкани “. Спортното събитие откри кметът инж. Дилян Млъзев с приветствие към участниците и благопожелание за триумф в конкуренцията.

Еленският клуб по джудо завоюва 3 златни, 4 сребърни и 7 бронзови медала, както и две купи за трето място в комплексното класиране и в отборното при юноши старша възраст. Златните оценки завоюваха Халис Мустафа, Михаил Бараков и Димитър Иванов. Сребърни медалисти станаха Тихомир Димитров, Илия Наумов, Валентин Пашов и Никола Пламенов, а бронзови – Мирослав Тодоров, Георги Енчев, Иван Чуканов, Стефан Венков, Александър Илиев, Себахтин Хашимов и Халис Мустафа. С добра игра се показаха и заелите пети места Серджан Айдънов, Стефан Чуканов, Мирослав Иванов и Йордан Пламенов.

В комплексното класиране на шампионата първото място завоюваха джудистите от „ Раковски “ Севлиево, втори е тимът на „ Локомотив “ Русе. От „ Будобалкани “ наградиха за най-резултатна игра Валентин Пашов от еленския клуб по джудо и играч от „ Раковски “ Севлиево.

Източник: trud.bg