Иззеха над 1 кг чист фентанил при акция на СДВР в София
Над 1 кг чист фентанил е конфискуван при акция на Столична дирекция на вътрешните работи в София, оповестиха от полицията. В хода на интервенцията на 11 май са арестувани 12 души и конфискувани и обилни количества други високорискови опиати и парични средства.
След получена информация за разпространяване на фентанил, чиновници на Четвърто районно управление (на МВР) направили инспекция на 52-годишна жена. При последвало претършуване на населяван от нея парцел са открити и конфискувани над кг чист фентанил, над 10 кг примеси за фентанил, към 340 грама марихуана, 47 грама кокаин и голям брой пликове, предопределени за разпределение на количествата дрога.
В региона на ж.к. „ Западен парк “, до метростанция „ Вардар “, чиновници на Трето районно управление (на МВР) задържали директно след договорка с опиати четирима души 40, 42, 46 и 50 години, известни на органите на реда. Намерени и конфискувани са 27 сгъвки с бяло и кафяво прахообразно вещество, 385 евро и два мобилни телефона.
В ж.к. „ Студентски град “ чиновници на Седмо районно управление (на МВР) задържали лидер на лек автомобил. При осъщественото претършуване в колата са открити и конфискувани 35 таблетки екстази, пликове с кристалообразно вещество, амфетамин, марихуана, както и парична сума в евро.
По случаите са формирани следствия, като работата продължава под надзора на Софийска градска прокуратура. На трима от задържаните е наложена мярка за неотклонение „ задържане под стража “ за период до 72 часа.




